Geri

Kurumsal Yönetim

Yönetim Kurulu

Adı ve Soyad Görevi Durumu Görev Süresi
Fatih ERDOĞAN Yönetim Kurulu Başkanı İcracı Üye Bağımsız Olmayan Üye 3 Yıl
Abdülkerim FIRAT Yönetim Kurulu Bşk. Vekili İcracı Üye Bağımsız Olmayan Üye 3 Yıl
Mehmet ERDOĞAN Yönetim Kurulu Üyesi İcracı Olmayan Üye Bağımsız Olmayan Üye 3 Yıl
Fatih Nusret DUR Yönetim Kurulu Üyesi İcracı Üye Bağımsız Olmayan Üye 3 Yıl
Murat ÖZGÜMÜŞ Yönetim Kurulu Üyesi İcracı Olmayan Üye Bağımsız Olmayan Üye 3 Yıl
İrfan GÜVENDİ Yönetim Kurulu Üyesi İcracı Olmayan Üye Bağımsız Üye 3 Yıl
Cem Tayfun YILMAZ Yönetim Kurulu Üyesi İcracı Olmayan Üye Bağımsız Üye 3 Yıl
Mahmut Kutlucan Yönetim Kurulu Üyesi İcracı Olmayan Üye Bağımsız Üye 3 Yıl
Fatih ERDOĞAN
Yönetim Kurulu Başkanı

1977 yılında Rize’de doğan Fatih Erdoğan, 1999 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Makine Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. Sn. Fatih Erdoğan Pasifik Gayrimenkul Yatırım İnşaat A.Ş., Pasifik Donanım ve Bilgi Teknolojileri A.Ş., Pasifik Yenilenebilir Enerji San.ve Tic A.Ş., Avrasya Trading Dış Tic A.Ş., Pasifik Eurasia lojistik A.Ş. ve Pasifik Eurasia Terminal Hizm.A.Ş.’ de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Abdulkerim FIRAT
Yönetim Kurulu Başkanvekili

1977 yılında Rize’de doğmuş ve 2000 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Abdülkerim Fırat İlerleyen İnşaat Ve Madencilik A.Ş., Merkez Ankara Gayrimenkul Yatırım İnşaat A.Ş., AKF Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı; Pasifik Gayrimenkul Yatırım İnşaat A.Ş., Pasifik Donanım Ve Bilgi Teknolojileri A.Ş., Pasifik Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Pasifik Yenilenebilir Enerji San.Ve Tic A.Ş., Pasifik Eurasia Terminal Hizm.A.Ş., Pasifik Eurasia lojistik A.Ş. ve Avrasya Trading Dış Tic A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır.

Murat ÖZGÜMÜŞ
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1966 yılında Ankara’da doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde 1985 yılında tamamladı. 1990 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mimar olarak mezun oldu. 1993 yılında MRT Mimarlık Taah. Tic. Ltd. Şti.’de kurucu ortak olarak kendi işini yapmaya başladı. Burada 2003 yılı sonuna kadar muhtelif mimari proje, özel ve resmi taahhüt işleri ile gayrimenkul geliştirme projeleri üzerinde çalıştı. 2004 yılı Nisan ayında konut projeleri geliştirmek amacıyla Ronesans Konut kurucu ortağı olarak Ronesans Grup bünyesine katıldı. Sonraki dönemde Türkiye Gayrimenkul Projeleri Geliştirilmesinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Ronesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. ‘de kurucu ortak olan Murat ÖZGÜMÜŞ firmanın 2004-2020 yılları arasında yaptığı toplam 18 projede 3.000.000 m² gayrimenkul geliştirerek Ronesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş.’nin ülkenin en güçlü ve büyük gayrimenkul firmalarından biri haline gelmesinde önemli katkılarda bulunmuştur. 2020 yılı sonunda bu görevinden ayrılan Murat ÖZGÜMÜŞ iyi derecede İngilizce biliyor.

F. Nusret DUR
Yönetim Kurulu Üyesi

1977 yılında Ankara’da doğmuş ve 1999 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi bölümünden mezun olmuş ve yine aynı üniversitede yüksek lisansını tamamlamıştır. Nusret Dur finans sektöründe çeşitli kademelerde yöneticilik görevi yapmıştır. Pasifik Tesis Yönetimi A.Ş., Merkez Cad Yönetim Hizm A.Ş., Aden Pelet Ve Orman Ürünleri Yenilenebilir Enerji İth.İhr.San.Tic.A.Ş. Ditravo Dijital Hiz.platformu A.Ş., NL Proje Yönetim A.Ş., NL Perakende Sinema ve Spor Hizm.Tic A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı; Keifi Yiyecek ve İçecek Hizm.Tic.A.Ş., Orçay Ortaköy Çay Sanayi Tic A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili; Pasifik Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Pasifik Donanım Ve Bilgi Teknolojileri A.Ş., Pasifik Eurasia Terminal Hizm.A.Ş., Pasifik Eurasia lojistik A.Ş. Avrasya Trading Dış Tic A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi; Pasifik Gayrimenkul Yatırım inşaat A.Ş., İlerleyen İnşaat Ve Madencilik AŞ’de Genel Müdür olarak görevlerini sürdürmektedir

İrfan Güvendi
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1991 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olmuştur. Kamu Yönetimi bölümünde yüksek lisans yapmıştır. 1992 yılında Denetçi olarak Sayıştay Başkanlığında çalışmaya başlamış 2003 yılına kadar bu görevi devam ettirmiştir. Bu dönemde çeşitli kamu kurumlarının denetimini yürütmüştür. Ayrıca Sayıştay Başkanlığı Uzman Denetçisi olarak TBMM KİT komisyonu adına PTT/ Türksat/ Mili piyango idaresi/ Devlet Malzeme Ofisinin finansal / mali ve idari denetimini yapmıştır. 2003-2009 yılları arasında Türkiye Tarım ve Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcılığına (Kredi-finansman sorumluluğu) atanmıştır. 2003- 2007 yılları arasında Güven Sigorta Yönetim Kurulu Başkan Vekili, 2006-2007 yılları arasında Tarım Sigortaları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan yardımcılığı, 2009-2014 Lokman Hekim Engürüsağ A.Ş. Genel Müdürü, 2014-2016 yılları arasında Tarım Kredi Genel Müdürü, 2014-2016 Groupama sigorta Yönetim Kurulu Başkan Vekili, 2016-2020 yılları arasında Sayıştay Başkanlığı Uzman Denetçisi olarak çalıştı. 2021 yılından itibaren itibaren Lokman Hekim Engürüsağ A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi sürdüren İrfan Güvendi aynı zamanda Konkordato Komiseri olup Yeminli Mali Müşavirlik Ruhsatına da sahiptir.

Mehmet ERDOĞAN
Yönetim Kurulu Üyesi

1967 yılında Rize’de doğan Mehmet Erdoğan, Rize İmam Hatip Lisesinden 1988 yılında mezun olmuştur. Orçay Ortaköy Çay Sanayi Tic A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Pasifik Gayrimenkul Yatırım inşaat A.Ş., Pasifik Donanım Ve Bilgi Teknolojileri A.Ş., Pasifik Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Pasifik Yenilenebilir Enerji San.Ve tic A.Ş., Avrasya Trading Dış Tic A.Ş., Pasifik Eurasia lojistik A.Ş. ve Pasifik Eurasia Terminal Hizm.A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Cem Tayfun Yılmaz
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği ve Harita Mühendisliği bölümlerinde çift lisans alarak tamamlamış ve Yüksek Lisans eğitimini ise Kadir Has Üniversitesi Sermaye Piyasaları Programında tamamlamıştır. SPK’dan Değerleme Uzmanlığı lisansı bulmaktadır. Kariyerine TSKB Gayrimenkul Değerleme şirketinde eksper olarak başlamış ve çalıştığı süre boyunca pek çok fizibilite raporlarının hazırlanması ve İş geliştirme süreçlerinde yer almıştır. 2008 yılında TSKB Gayrimenkul Değerleme şirketinden ayrılarak Fiba Gayrimenkul Müdür Yardımcısı unvanı ile geçmiş, bu süre içerisinde; Fiba Life, Fiba Line, Çubuklu Vadi gibi projelerin geliştirme ve pazarlama süreçlerinde görev almıştır. Fiba sonrası, kariyerinde Turkmall’da devam etmiş ve 4 yıl boyunca yurtdışı projeleri dahil birçok Alışveriş Merkezi projesinin süreç yönetiminde, Ticari Müdür unvanı ile aktif görev almıştır. 2012 yılında Turkmall’dan ayrılarak yeni kurulmakta olan Toya Yapı’ya Genel Müdür Yardımcısı olarak geçmiş, çalıştığı süre boyunca birçok konut projesinin arsa alımından proje satışına kadar tüm süreçlerinde aktif olarak yer almıştır. Toya sonrası bir süre Rönesans Gayrimenkul’de Yatırım Departmanında görev almış ve şirketin yeni başlamakta olduğu konut yatırımlarından sorumlu olmuştur. 2015 yılı itibariyle Altınhas Gayrimenkule CEO ve İş-Altınhas ortaklığında YK üyesi olarak görev yapmıştır. YK üyeliği 2020 Haziran ayına kadar devam etmiştir. 2016 Mayıs ayında, butik bir gayrimenkul yatırım ve danışmanlık şirketi olarak konumlandırılan INVESTIN’i kurmuş ve mevcut durumda yönetici olarak çalışmayı sürdürmektedir.

Mahmut Kutlucan
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1949 yılında Ankara İli, Şereflikoçhisar İlçesi, Büyükkışla Köyünde doğdu. Eğitimini Büyükkışla İlkokulu, Ankara Ticaret Lisesi (1967) ve Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinde (1971) tamamlamıştır. 1971 yılında Maliye Bakanlığı Gelirler Kontrolörlüğü sınavını kazanarak mesleki hayatına başlamış ve 1981 yılına kadar Bakanlık görevini sürdürmüştür. 1981 yılından itibaren danışmanlık yapmaya başlamış ve ayrıca Yeminli Mali Müşavir olarak profesyonel hayatına devam etmektedir. Buna ek olarak Tobb Etü Üniversitesi Sağlık Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

ÇEKİNCE

Bu internet sitesindeki bilgiler ve bazı dokümanlar güncelliğini yitirmiş olabilir. Pasifik GYO bu bilgileri güncelleyeceğine dair herhangi bir taahhüt vermemektedir. Bazı dokümanlarda ileriye dönük görüş ve tahmini rakamlar yer almaktadır. Bunlar Şirket yönetiminin gelecekteki duruma ilişkin şu andaki görüşlerini yansıtmaktadır ve belli varsayımları içermektedir. Ancak gerçekleşmeler, ileriye dönük görüşleri ve tahmini rakamları oluşturan değişkenlerde ve varsayımlardaki gelişim ve gerçekleşmelere bağımlı olarak farklılık gösterebilecektir.

Bu internet sitesinde yer alan bilgilere daire gecikmeler ve eksik veya hatalı bilgilerden internet sitesinin kullanımında doğabilecek zarar veya hasarlardan Pasifik GYO hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.

Pasifik GYO yönetiminden izin alınmadıkça hiçbir logo veya hak sahibi bulunduğumuz bilgi üçüncü kişilerce başka amaçla kullanılamaz.

Bu internet sitesi bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Bu internet sitesinde hiçbir şey Pasifik GYO veya Topluluk şirketlerinin hisselerine yatırım yapmaya yönelik değildir. İnternet sitesinin ve içeriğinin kullanımından doğan zararlardan Pasifik GYO ya da herhangi bir yönetim kurulu üyesi, yöneticisi veya çalışanı sorumlu değildir.